Kapat

Teklif alın

Formu doldurun, Satış Ekibimiz 24 saat içinde size geri dönecektir.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Please refresh and try again.
NUHPANEL

Çatı Panelleri

Çatı panelleri
Çatı Panelleri
28 YEARS OF EXPERIENCE

Heading

Mimari projeler ve çatı kaplamaları, hem ekolojik olarak faydalı hem de uzun ömürlü oldukları için sandviç panel kullanımından yararlanabilir. Önde gelen bir Türk sandviç panel üreticisi olan Nuhpanel, çeşitli şekil ve renklerde çok çeşitli metal yüzeyli sandviç paneller yapmak için çeşitli dolgu malzemeleri (PUR, PIR, Taşyünü) ve kalınlıklar kullanır.
ÜRÜNLER

Cephe Panelleri

Cephe panelleri ısı, ses, su ve nem izolasyonları için kullanılan dış cephe kaplama sistemleridir. Cephe panelleri sandviç panel yapısındadır. Taşyünü, PUR, PIR gibi farklı dolgu malzemeleri kullanılarak yalıtım sağlanmaktadır. Sandviç cephe panelleri olarak da bilinen cephe panelleri farklı tarzlarda ve farklı renklerde üretilebilmektedir. Yapıların enerji tüketimini azaltabilmek adına en önemli kalemlerden birisi olan ısı yalıtımı için yüksek performanslı ekonomik bir çözümdür. 
Cephe panelleri yapıların her türlü doğal aşınımdan korunması için en ekonomik çözümlerden bir tanesidir. Yağmur, kar, fırtına gibi doğal olayların yarattığı aşınımları minimuma indirir. Aynı zamanda nem yalıtımı sağladığı için yapının yıpranmasını engeller. Sandviç cephe panelleri uzun ömürlüdür ve bakımı kolaydır. Yıllık bakımları ve düzenli temizliği yapıldığı sürece doğru şekilde montajı yapılmış sandviç cephe panelleri yapıların ısı yalıtımı, su yalıtımı, nem yalıtımı, ses yalıtımı gibi yalıtımlarını uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde sağlamaktadır.
Nuh Panel olarak cephe sandviç panellerimizi farklı ölçülerde, yalıtım kalınlıklarında ve farklı yalıtım malzemeleri kullanarak üretebilmekteyiz. Aynı zamanda cephe panelleri farklı desen ve farklı renklerde üretilerek yapılara şık bir dış görünüm sağlar. Nuh Panel olarak sandviç cephe panellerimiz Prizma Cephe Paneli, Açık Vidalı Cephe Paneli, Eko Cephe Paneli, Akustik Cephe Paneli ve Özel Üretim Cephe Paneli olarak farklı tarzlarda üretilmektedir. Sandviç cephe panellerimiz 8 milyon m²’lik üretim kapasitesine sahip Türkiye’nin alanında en büyük fabrikası olan Nuh Panel fabrikasında kesintisiz panel üretim hatlarımızda üretilmektedir.

Çatı Paneli Nedir?

Cephe paneli, sandviç panel yapısında üretilen ve yapıların ses, ısı, su gibi farklı yalıtımlarını sağlayan cephe kaplama sistemidir. Sandviç cephe panelleri hem yatay hem de dikey olarak monte edilebilmektedir. Yapıların dış mimarisine uygun olarak farklı desen ve farklı renklerde sandviç cephe paneli üretimi yapılabilmektedir.
Cephe paneli uygulamasında son yıllarda yatay montaj daha sık tercih edilmektedir. Yatay monte edilen cephe panellerinin daha şık ve modern bir görünüm sağladığı düşünülmektedir. Sandviç cephe paneli sistemleri çok rahat ve çok hızlı bir şekilde kurulabilmekte ve monte edilebilmektedir. Sandviç cephe panelleri çok hafif olduğu için ve kolay monte edilebildiği için hem taşıma hem de montaj maliyetleri oldukça düşüktür.
Taşyünü dolgulu sandviç cephe paneli ve poliüretan dolgulu sandviç cephe paneli gibi farklı dolgu malzemeleri kullanılarak üretilen sandviç cephe panellerinin yalıtım kalınlıkları projede gerekli duyulan yalıtıma uygun olarak seçilebilmektedir. Nuh Panel olarak ürettiğimiz cephe panellerinin basma mukavemeti yüksektir ve bu sayede yüksek yük taşıma performansına sahiptir.

Sandviç Cephe Paneli Ölçüleri

Sandviç cephe paneli ölçüleri projeye göre değişkenlik göstermektedir. Cephe panelleri projeye uygun olarak üretilebilmektedir. Sandviç cephe paneli faydalı en ölçüsü 1000 mm’dir ve maksimum boyu 15,5 metredir. Standart üretim ölçüleri harici ölçülerde sandviç cephe panelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sandviç cephe panellerinin yalıtım kalınlıkları kullanılan yalıtım malzemesine göre değişkenlik gösterir. Cephe panellerimiz 40 mm ile 150 mm arasında yalıtım kalınlığına sahiptir.

Poliüretan dolgulu Prizma Cephe Paneli ürünümüz için yalıtım kalınlıkları 40-50-60-80 mm iken taşyünü dolgulu Açık Vida Cephe Paneli ürünümüzün yalıtım kalınlıkları 40-50-60-70-80-100-150 mm’dir. Tüm ürünlerimizin yalıtım seçeneklerini ürün sayfalarındaki teknik tabloda bulabilirsiniz. Projenize en uygun sandviç cephe panelinin seçilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sandviç Cephe Paneli Kullanım Ömrü

Sandviç cephe paneli kullanım ömrü yapılan montaj ve seçilen ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Dış cephe sandviç panel sistemleri uzun ömürlüdür. Panellerin doğru iklim şartları göz önüne alınarak seçilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda sandviç cephe paneli seçiminde yalıtım malzemesi ve yalıtım kalınlığının da doğru seçilmesi gerekmektedir. Projelendirmesi ve montajı düzgün şekilde yapılan ve yıllık bakımları aksatılmayan sandviç cephe panelleri, yapıları tüm doğa aşınımlarından uzun yıllar boyunca korur. Sandviç cephe paneli bakımları oldukça kolaydır ve düşük maliyetlidir.

Sandviç Cephe Paneli Kullanım Alanları

Dış cephe sandviç panel sistemleri birçok yapıda cephe kaplama sistemi olarak kullanılabilmektedir. Farklı desenlerde üretilebiliyor olması sayesinde sandviç cephe panelleri yapılara şık bir görünüm de sağlamaktadır. Sandviç cephe panelleri fabrika gibi tüm endüstriyel tesislerde, atölyelerde, hangarlarda, depolarda, askeri tesislerde, sosyal yapılarda, konutlarda ve bunlara benzer birçok farklı yapıda kullanılabilmektedir. Isı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı, yangın yalıtımı gibi farklı yalıtımlara ihtiyaç duyan tüm yapılarda sandviç cephe panelleri kullanılarak yalıtım sağlanabilmektedir.

Cephe Paneli Özellikleri

Dış cephe kaplaması olarak kullanılan cephe panellerinin birçok avantajı bulunmaktadır. Sandviç cephe panelleri, kullanılan yalıtım malzemesi ve kalınlığına bağlı olarak yüksek performansta yalıtım sağlamaktadır. İyi bir ısı yalıtımına ihtiyaç duyulan yapılarda Nuh Panel olarak ürettiğimiz PUR/PIR dolgulu gizli vidalı cephe paneli ürünümüz yüksek ısı yalıtım performansı sağlamaktadır. PUR/PIR dolgusuna sahip cephe panellerimiz kapalı hücre yapısı sayesinde yüksek ısı yalıtım performansına sahiptir. Yüksek yangın mukavemetine sahip bir cephe paneli isteniyorsa, taşyünü dolgulu Açık Vidalı Cephe Paneli ürünümüz ile yangın yalıtımı sağlanabilmektedir.
Sandviç cephe panellerinin sağladığı yalıtımlar:

- ısı yalıtımı
- ses yalıtımı
- su yalıtımı
- yangın yalıtımı
- nem yalıtımı

Projede ihtiyaç duyulan yalıtım türüne göre farklı tarzlarda cephe panelleri seçilmesi gerekebilmektedir. Yüksek ses yalıtımına sahip bir cephe paneli isteniyorsa Akustik Cephe Paneli ürünümüz ile %20’ye kadar ses absorsiyonu sağlayabilirsiniz. En doğru sandviç cephe paneli seçimi için ekibimiz ile iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.
Sandviç cephe panelleri kolay ve hızlı monte edilebilir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda hafif bir yapısı vardır. Yapılar için ekonomik ve uzun ömürlü bir dış cephe kaplama çözümü sunmaktadır. Bakımı kolaydır ve düşük maliyetlidir. Yüksek performansta ısı yalıtımı sağlar ve yapıların ısınma/soğutma için harcadıkları enerji maliyetlerini düşürür.

Özel Tasarım Sandviç Cephe Panelleri

Nuh Panel olarak özel tasarım sandviç cephe panelleri üretimi yapmaktayız. Özel tasarlanarak üretilen sandviç cephe panellerimiz, tek yüzeyi veya çift yüzeyi high gloss veya mat film kaplı olarak üretilmektedir. Özel tasarım sandviç cephe paneli ürünlerimiz farklı renklerde üretilebilmektedir. Projede ihtiyaç duyulan, mimari yapıya uyumlu olacak renkte özel tasarım sandviç cephe panelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sandviç Cephe Paneli Fiyatları

Sandviç cephe paneli fiyatları projeye göre değişkenlik göstermektedir. Proje için gerekli olan cephe paneli boyutları, kullanılacak olan yalıtım malzemesi türü, yalıtım malzemesi kalınlığı gibi farklı faktörler sandviç cephe paneli fiyatlarını da değiştirmektedir. Cephe panellerinde sabit bir fiyat bulunmamaktadır. Projeniz için ihtiyaç duyduğunuz tarzda, desende, renkte cephe panelleri fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatı Panelleri

Çatılar, yapıların doğal aşınımlara en açık ve yağmur, kar gibi doğa olayları ile güneş ışınlarının etkisine en çok maruz kalan bölümlerinden bir tanesidir. Bu yüzden de tüm bu doğal aşınımlara karşı korunması, yapının uzun ömürlü hale gelmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Çatı panellerinin ısı yalıtımı, su yalıtımı, nem yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın yalıtımı gibi özellikleri sayesinde her türlü doğal aşınıma karşı direnç sağlanır.

Nuh Panel’in çatı sandviç panelleri 3 Hadveli çatı paneli, 5 Hadveli çatı paneli, 7 Hadveli çatı paneli, Membranlı çatı paneli, Tripan çatı paneli, Renoboard çatı paneli, 3 Hadve Eko Panel ve Akustik çatı paneli gibi farklı tiplerde üretilmektedir. Nuh Panel çatı panelleri içerisinde yalıtım malzemesi olarak PUR, PIR, taşyünü gibi malzemeler kullanılmaktadır. Çatı panelleri tıpkı cephe panelleri, duvar panelleri ve soğuk oda panelleri gibi bir sandviç panel türüdür. İki dış katman arasında yalıtım dolgusu bulunmaktadır.

Çatı kaplama panelleri olarak da bilinen sandviç çatı panelleri mimari tasarıma uygun olarak her türlü renkte üretilebilmektedir. Çatı panelleri, yapıların yalıtımı ve doğal aşınımlardan korunması için ekonomik, hızlı ve uzun ömürlü bir çözümdür. Nuh Panel’in çatı panelleri projeye uygun ölçülerde, renklerde, yalıtım malzeme tipinde ve yalıtım kalınlığında üretilmektedir. Projede ihtiyaç duyulması halinde yangın yalıtımlı çatı paneli veya ses yalıtımlı çatı paneli gibi farklı yalıtım tiplerinde ürünler tercih edebilirsiniz. Nuh Panel poliüretan dolgulu sandviç çatı paneli, taşyünü dolgulu sandviç çatı paneli, membranlı sandviç çatı paneli, 3 Hadveli çatı panel, 5 Hadveli çatı paneli ve 7 Hadveli çatı paneli gibi ürünleri hakkındaki tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatı Paneli Nedir?

Çatı paneli veya çatı kaplama paneli, yapıların çatılarını her türlü doğa olayından korumak amacıyla kullanılan bir kaplama sistemidir. Sandviç çatı panelleri her türlü çevre şartına ve iklim koşuluna karşı koruma sağlayabilmektedir. Projelendirme yapılırken çevre şartları ve iklim koşulları göz önüne alınmalı ve doğru çatı paneli seçilmelidir. Çatı panelleri seçilirken yalıtım malzemesi ve yalıtım kalınlığı gibi farklı parametreler hesaplanmalıdır. Nuh Panel’in çatı panelleri PUR, PIR, taşyünü gibi farklı dolgu malzemeleri ile farklı yalıtım kalınlıklarında üretilmektedir. Isı yalıtımı, su yalıtımı, nem yalıtımı, yangın dayanımı gibi farklı ihtiyaçlar doğrultusunda en doğru yalıtım malzemesi ve yalıtım ölçüsünün seçilmesi gerekmektedir.

Nuh Panel olarak 8 milyon m²’lik üretim kapasitesine sahip fabrikamızda poliüretan dolgulu çatı paneli, taşyünü dolgulu çatı paneli, membranlı çatı paneli, akustik çatı paneli gibi farklı tiplerde çatı paneli üretimi yapmaktayız. Nuh Panel tarafından üretilen çatı panelleri yüksek basma mukavemetine sahiptir ve bu sayede yüksek yük taşıma performansı gösterir. Tüm çevre şartlarına karşı koruma sağlayabilen çatı panellerimiz ile alakalı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Sandviç Çatı Paneli Ölçüleri

Sandviç çatı paneli ölçüleri kullanılacak yapının ölçülerine uygun olarak ayarlanmaktadır. Çatı panelleri proje ölçülerine uygun olarak üretilmektedir. Sandviç çatı paneli standart olarak faydalı en 1000 mm, boyu ise kullanılacak yapıya uygun olarak üretilmektedir. Nuh Panel sandviç çatı paneli uzunluğu en az 2,30 metre en fazla 15,50 metre olmak üzere istenilen her boyda üretilmektedir. Bu aralığın dışındaki uzunluklarda sandviç çatı panel üretimi için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Çatı panelleri için kullanılacak yalıtım malzemesinin kalınlığı da büyük önem taşımaktadır.

Çatı paneli yalıtım ölçüsü, seçilen yalıtım malzemesinin tipine göre çeşitlilik göstermektedir. PUR/PIR dolgulu çatı paneli, taşyünü dolgulu çatı paneli, membranlı çatı paneli gibi farklı tipte çatı panellerin yalıtım ölçüleri farklılık gösterebilmektedir. PUR/PIR dolgulu çatı panelleri için yalıtım kalınlığı 30 mm ile 120 mm arasında, taşyünü dolgulu çatı panelleri için 40 mm ile 120 mm arasında, membranlı çatı paneli yalıtım kalınlığı ise 40 mm ile 120 mm arasında olabilmektedir. Sandviç çatı paneli ölçüleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sandviç Çatı Paneli Kullanım Ömrü

Çatı panellerinin seçimi esnasında iklim koşulları ve çevre etkileri doğru şekilde hesaplanırsa sandviç çatı panelleri uzun ömürlü bir çözüm sunmaktadır. Sandviç çatı paneli kullanım ömrü, doğru projelendirmenin yapılması, düzgün bir şekilde montajının yapılması ve yıllık kontrol, bakım ve temizliğinin yapılması gibi etkenlere bağlıdır. Doğru şekilde seçilen sandviç çatı panelleri her türlü doğal aşınıma karşı dayanıklıdır ve yapıyı her türlü doğa olayından korur, yüksek yalıtım performansı ve yüksek enerji tasarrufu sağlar.

Sandviç çatı panellerinin yıllık olarak kontrollerinin ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Çatı paneli bakımı oldukça kolay ve düşük maliyetlidir. Sandviç çatı paneli kullanım ömrü ve sandviç çatı paneli bakımı hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sandviç Çatı Paneli Kullanım Alanları

Sandviç çatı panelleri her türlü yapının çatı kaplaması olarak kullanılabilmektedir. Hem Türkiye’de hem de dünyada çatı kaplaması olarak yüksek ısı yalıtımı, ses yalıtımı, su yalıtımı, yangın yalıtımı gibi özellikleri bulunan sandviç çatı panelleri tercih edilmektedir. Ülkemizde şantiye yapılarında, endüstriyel yapılarda, askeri tesislerde, depolarda, sosyal yapılarda ve diğer birçok yapıda sandviç çatı panelleri tercih edilmektedir. Projenizde hangi tip çatı paneli kullanılması gerektiği ile alakalı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatı Paneli Özellikleri

Çatı panelleri, çatı ısı yalıtımı, çatı su yalıtımı, çatı ses yalıtımı, çatı nem yalıtımı ve çatı yangın yalıtımı gibi farklı amaçlar için kullanılan çatı kaplamalarıdır. Kullanım amacına bağlı olarak yalıtım malzemesi ve yalıtım ölçüleri değişkenlik gösterir. Sandviç çatı panellerinin tüm dünyada çatı kaplaması olarak tercih edilmesinin sebepleri şöyledir:

  • Çatı panelleri kullanıldıkları yapıya yüksek ısı yalıtımı sağlar. Bu sayede yapılarda çatı tarafında ısı kaybı yaşanmaz ve enerji tasarrufu sağlanır.

  • Çatı panelleri, kar, yağmur ve fırtına gibi doğa olayları sırasında yapıya sızdırmazlık sağlar.

  • Sandviç çatı panelleri ihtiyaca uygun olarak seçildiğinde ses izolasyonu sağlar.

  • Sandviç çatı panelleri güneş ışınlarına ve sıcaklık değişimlerine karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir.

+ Daha fazla Göster

  • Çatı panelleri ihtiyaca uygun olarak seçildiğinde yüksek yangın mukavemeti sağlar.

  • Çatı panellerinin kurulumu kolaydır ve hızlıdır.

  • Sandviç çatı panelleri uzun ömürlüdür.

  • Çatı panelleri yüksek yük taşıma kapasitesine sahiptir.

  • Sandviç çatı panelleri, istenilen açı ve istenilen renkte üretilebilir.

  • Sandviç çatı panelleri estetik bir görünüm sağlar.

Özel Tasarım Sandviç Çatı Panelleri


Nuh Panel olarak, projenize uygun bir şekilde tasarlanmış çatı panelleri üretiminde uzmanlaşmış bir firmayız. Endüstrinin öncüsü olarak, birinci sınıf çatı panelleri ve sandviç çatı panelleri tasarlama ve üretme konusunda öncüyüz. Her bir ürünümüz, belirli bir projenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Üretim sürecimiz, projenizin özel ihtiyaçlarına ve mimari yapısına göre şekillenmektedir. Kullanımı kolay, dayanıklı ve estetik olan sandviç çatı panellerimiz, bina tasarımlarınıza mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Ayrıca, çeşitli renk seçenekleriyle, panellerimiz her türlü mimari stil ve zevke uyum sağlayabilir.

Kaliteli malzemeler ve üstün işçilik kullanarak, her bir sandviç çatı panelini en yüksek standartlarda üretiyoruz. Bu, sadece dayanıklılık ve performansı garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda projenizin estetik değerini de artırır. Panellerimiz, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından da mükemmeldir, bu sayede binalarınızı daha çevreci ve maliyet etkin bir hale getirebilirsiniz.

Nuh Panel, müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini en yüksek seviyede tutmayı taahhüt eder. Tüm projelerinizde, her ölçekte çatı paneli ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız. Sandviç çatı paneli çözümlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak, özel bir tasarım sipariş etmek veya genel bir soru sormak için bize ulaşabilirsiniz. Özel tasarım sandviç çatı panelleriyle projelerinizi gerçeğe dönüştürme fırsatını kaçırmayın.

Sandviç Çatı Paneli Fiyatları

Sandviç çatı paneli fiyatları projeye göre değişkenlik göstermektedir. Çatı panelleri, kullanılacak yapıya uygun ölçülerde, yalıtım kalınlıklarında, açılarda ve renklerde üretilmektedir. Bu yüzden sandviç çatı panellerinin sabit bir fiyatı yoktur. Nuh Panel, her türlü proje için farklı yalıtım malzemeleri ile farklı yalıtım kalınlıklarında yüksek yalıtım performansına sahip uzun ömürlü sandviç çatı panelleri üretmektedir. Nuh Panel poliüretan dolgulu çatı paneli, taşyünü dolgulu çatı paneli, membranlı çatı paneli gibi ürünleri hakkında sorularınız için ve sandviç çatı paneli fiyatları ile alakalı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatı panelleri

Öne Çıkan projeler

ÜRÜNLER

Her İhtiyacınıza Yardımcı Olmak İçin Buradayız.

Özveri ve kalitemiz  ile sizlere arzu ettiğinizgüveni size sağlıyoruz.

Tekif Alın